ДАТА | ЦЕНА | РЕЗЕРВИРАЙ |
14.06.2025 | 1700.00 € /3325 лв. | ![]() |
05.07.2025 | 1728.00 € /3380 лв. | ![]() |
08.08.2025 | 1728.00 € /3380 лв. | ![]() |
Ден 1 София - Санкт Петербург
Полет от София за Санкт Петербург с прекачване в Истанбул. Пристигане в 00.05 ч вечерта.
Трансфер до хотела. Нощувка в Санкт Петербург.
Ден 2 Санкт Петербург
След закуска – туристическа обиколка на Санкт Петербург. По време на обиколката ще бъдете отведени до най-ценните паметници на богатата история на града и оригиналната архитектура, внимателно съхранявани като световно културно наследство. Ще можете да чуете невероятни истории, и да направите страхотни снимки на основните архитектурни и исторически обекти със спирки за снимки: главната градска артерия Невски проспект, архитектурните шедьоври на Адмиралтейството, увековечаващи паметта на ерата на руския класицизъм, Казанската катедрала, църквата "Спас на крови ", Аничков мост и други забележителности на града.
Следобед - посещение на Петропавловската крепост, създадена от Петър Велики. Разходете се из територията на крепостта с многобройните исторически сгради, оръдието с над 150-годишна традиция, което стреля по обяд, бастиона Трубецкой, където са били затворени поети, писатели и други видни личности в имперска Русия. Посещение на внушителната катедрала Петър и Павел, гробницата на руските императори.
Ден 3 Санкт Петербург - Петерхоф
След закуска обиколка с екскурзовод до Петерхоф на 29 км от Санкт Петербург. Основан от Петър Велики и преустроен от дъщеря му императрица Елизабет, за да бъде „руският Версай“, имението включва величествения Голям дворец и озеленения парк с Голямата каскада, най-известният ансамбъл от фонтани, бронзови статуи, барелефи и други декорации.Следобед. Свободно време или по желание вечерна разходка с корабче по Нева в Санкт Петербург 43 евро/човек.
Вечеря. Нощувка в Санкт Петербург.
Ден 4 Санкт Петербург – Царское село
След закуска екскурзия с екскурзовод до Пушкин на 25 км Санкт Петербург. По-рано известен като Царское село, град Пушкин е известен с величествения дворец на Екатерина. Летният дворец е сърцето на Царское село – един от най-живописните паркове сред бившите резиденции на руските императори. Тук можете да усетите атмосферата на кралския бит в цялото му великолепие. Посещение на Голямата зала, украсена с позлатени дърворезби и огледала, Трапезарията с великолепни сервизи от порцелан и други дворцови интериори. Полюбувайте се на великолепната Кехлибарена стая, покрита с естествен кехлибар в различни цветове, и чуйте историята за нейното пресъздаване.
Свободно време. Вечеря. Нощувка в Санкт Петербург.
Ден 5 Санкт Петербург - Москва
След закуска освобождаване на хотела с багаж и среща с вашия водач за 2,5 часа посещение на Ермитажа. Световноизвестният музей е дом на огромна колекция от шедьоври на велики майстори и очарователни предмети от скитско злато. Трансфер до гарата. С влака “ Сапсан„ ще се придвижите от Санкт Петербург до Москва /2-ра класа/, час на заминаване: 16:30.
Пристигане в Москва в 20:25 ч. Трансфер до хотела. Вечеря. Нощувка в Москва.
Ден 6 Москва
След закуска 3 часа разглеждане на забележителностите на Москва със спирки за снимки, включително Червения площад, Кремъл, катедралата на Христос Спасителя, Воробьови гори (Воробьови хълмове) и други основни забележителности.Следобед. Обиколка на Третяковската галерия, най-голямото хранилище на руска живопис и икони, базирани на частна колекция от 19-ти век на Павел Третяков, богат московски търговец.
Вечерта вечеря в хотела. Нощувка в Москва.
Следобед. Свободно време или по желание разходка с моторния кораб Radisson Flotilla по река Москва - 40 евро/човек.
Вечеря в хотела. Нощувка в Москва.
Ден 8 Москва - София